szĂnes szintrajz megnyitása (34 kB)
festéktakarékos szintrajz megnyitása (33 kB)
A szintrajz és távolság hitelességéről:
Látogatói visszajelzések arról számolnak be, hogy a Google Earth fölé megrajzolt útvonal gps-es feldolgozása után az itt közreadottaktól eltérő távolsági és szintemelkedési eredmények jönnek ki. Erre vonatkozóan a rendező az alábbiak szerint foglal állást:
A kmz-ből kreált távolság és szintet a rendező nem tudja elfogadni. Jó a Google Earth, de nem eléggé. Csak egyetlen példa: Az egyik ilyen visszajelzés szerinti szintrajz (és a Google Earth is) az első gázlót csaknem 30 méterrel magasabbra helyezi, mint a vinyei ellenőrzőpontot. Pedig ez nem tükrözi a valóságot, hiszen minden veterán gázlós tudja, hogy a vinyei csárda után még le kell gurulni egy jókora gödörbe az első csobbanásig.
2004-ben a rendező végigtekert a Duna mentén, a forrástól Magyarországig. A Google Earth szerint akad olyan hely, ahol a Duna a hegyoldalon folyik. A rendező tisztelettel jelenti, hogy ez nem igaz: a saját szemével látta, hogy a Duna mindenhol a völgy legalján folyik. És a Cuha patak is!
Az itt prezentált itiner és szintrajz még kőkorszaki technikával, kerékkerülettel számoló kilométerórával és légnyomásmérővel készült. A megfelelő korrekciók után ezek eredménye még mindig hitelesebbnek tűnnek, mint a Google Earth virtuális domborzata. A pontos távolságot és szintet egy gps-szel mért tényleges bejárás alapján el lehet majd fogadni, de a Google Earth jelenlegi ajánlásával szemben még mindig előnyben részesül a saját mérés. Úgyhogy addig is kéretik elfogadni hivatalosnak az itt közreadott távolság és szintemelkedés.
|