|
Pályázati lehetőségek
Elérhető pályázati forrás dögkút felszámolására és új gyűjtő telep létesítésére:
- Kód: KIOP-2004-1.2.0.F: állati hulladék kezelése;
- Cél: az állati hulladék gyűjtésére és feldolgozására szolgáló átfogó, komplex regionális rendszerek kialakítása, az állati hulladék a többi hulladéktól való elkülönített gyűjtési, begyűjtési, kezelési, ezen belül hasznosítási rendszerének kiépítése, illetve ezek létrehozási feltételeinek megteremtése, dögkutak felszámolása,
- Pályázatonként igényelhető támogatás Minimálisan 30 millió Ft, maximálisan 1.300 millió Ft!
- Támogatási arány: a teljes beruházás elszámolható költségeinek maximum 75%-a Európai Regionális Fejlesztési Alap, + központi költségvetés 20 %. (csak akkor, ha önkormányzat, vagy önkormányzatok társulása, stb. indul, gazdasági társaságoknak maximum 50% nyújtható).
- Beadási határidő: 2006. augusztus 31.
A pályázat részleteit és a szükséges űrlapokat a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium rendszeresen átalakuló honlapján lehet megkeresni (de nem mindig lehet ám megtalálni!).
További lehetséges források:
- KAC Zöld Falu program: felülvizsgálat és lezárás előkészítése 2 000 fő lakosszám alatt, "önhiki" támogatás esetén maximum 1.500 eFt vissza nem térítendő támogatás 100%-os állami támogatottsággal.
- Amennyiben a dögkút a lakossági szilárdhulladék lerakóval azonos területen (azonos hrsz-en) található, a lerakó rekultivációjakor a dögkút rekultivációja is elvégezhető. Jelenleg a KAC Zöld Forrás hulladéklerakók kivitelezési munkáinak elvégzésére 30%-os támogatást biztosít. A támogatás elnyerésének azonban előfeltétele a környezetvédelmi felülvizsgálat és az engedélyes rekultivációs tervek (költségbecsléssel) megléte.
- A jelenleg elérhető EU támogatási források közül a felülvizsgálat és rekultiváció költségének nagyságrendje miatt csak az egyes CBC programok jöhetnek számításba. Jelenleg a határmenti együttműködési programokban környezetvédelmi tervezésre az osztrák, horvát, szlovák, ukrán, és román, míg környezetvédelmi beruházásra (jogerős engedélyek birtokában) csak az osztrák program vehető igénybe.
- A felülvizsgálat, tervek elkészítése, majd a rekultiváció megvalósítását követően el kell végezni a terület utógondozását és monitoringját is. Az 1. pontban említett KAC Zöld Falu lehetőséget nyújt az önkormányzatoknak a felszín alatti víz mintázására alkalmas sekély mélységű megfigyelő kutak létesítésére, azonban már a mintázásra és a minták elemzésére itt sem nyerhető támogatás.
|