A Hill térkép 
                                  Szerző  Földes Attila 

Ez a fejezet nem illik jelen anyag eszmeiségéhez, mert állításai nem a jelen tudomány tanain  alapulnak.

Annak ellenére, hogy nem hiszünk benne, foglalkozni kell vele, mert a térkép létezik, és a jövőben nagy meglepetéseket okozhat.
A rövidített Hill történet így hangzik:
 
   
('The Zeta Reticuli',  New York, 1975') 
1961.Szept.19-ét írtunk. Egy középkorú New Hampshire-i házaspár, Betty és Barney Hill egy rövid kanadai vakációról autóztak hazafelé. Sötét, holdfényes, csillagos éjszaka volt. A 3 sz . New Hampshire-i út fákkal szgélyezett. Hillék szokatlan jelenséget láttak. Egy fényes "csillag" mozgott az égen szokatlan össze-visszaságban. Leállítoták az autót, hogy jobban láthassák. Az objektum közelebb úszott és lassan jól láthatóvá vált, hogy  diszk alakja van.
Ezt természetesen nem fogadja el a tudomány.    
 
 

A hill házaspár beteg lett, mert nem emlékeztek a történtekre, és nem tudták mi történt velük. Kórházba kerültek. Itt terápiás hipnózisban Betty Hill asszony elmondta, hogy egy "csillag térképet' kapott egy ismeretlen űrhajóban. Nem tudta mi az és mit ábrázol. Ez 1961-ben történt. Az első Mars Szondát ekkor már építeték, és egy év múlva indtották.

Amikor először elkezdtem a marsi üzenetről szóló könyvet írni, - több mint 15 éve - a könyv írását a tartalom jegyzékkel kezdtem. Aztán megkezdtem fejezetenként feltölteni a jegyzéket tartalommal. Amikor ehhez a fejezethez értem, kihagytam. Valahogyn nem tudtam megírni. Egyszer aztán kaptam egy Videó kazettát, amelyen Hillné mondta el a tapasztalatait. Elmondta, hogy az űrhajóban kapott egy csillag térképet. A térkép így nézett ki.
 

          A Hill-féle csillagtérkép. Vajon mit ábrázol ?
 
 vissza
Egy 36 éves tanárnő megpróbálta ráilleszteni a csillagos égre, de igazán sehova sem illett. Ami nem stimmelt, azokat a részeket kihagyta, Ez aztán bejárta a világot. A "tudományos magyarázat" szerint természetesen onnan jöttek, ahnnan a mostani tudomány várja, és üzleti úton jártak.
Nézzük a valóságot.
Mint tudjuk 13 vulkán található a marsi üzenetben. És csodák-csodája Hillné rajzán is 13 objektum van. (megjegyzem a 13 egy speciális prím szám)
Nos, tanulmányozzuk ezt az elhíresült térképet.
Mindjárt az első pillantásra szembetűnő a hasonlóság a marsi vulkánok ferde helyzetéhez.
Lásd a következő ábrát.
Vegyük észre, hogy a baloldali nagy háromszög belsejében csak 3 kis alakzat van., és Hillné is hármat rajzolt, majdnem pontos helyre. A kis "Mars" vulkánt pontosan a helyére. Mindezt emlékezetből !
 
Itt kell megemlíteni, hogy az űrhajóról a térképet nem hozhatta el, hanem csak fejben. Erről a történetről később még részletesebben írok.
 
A rajzot Hillné fejből rajzolta, kórházi hipnózis alatt, mert nem tudták mi történt velük és betegek lettek. A rajzot az eset után két évvel (1963) rajzolta le. 
 

A rajzon a nagy háromszög, és a kis háromszög is megtalálható szaggatott vonallal jelölve.
Igaz a kis háromszög kissé balra eltolódva. De képzelje el, ha Önnek mutatnának egy térképet, tele színes pontokkal és vonalakkal, és azt mondanák ezt jegyezze meg. Ennél jobban Ön sem tudná egy óra alatt betanulni. Különösen úgy, hogy azt sem tudja mi az.

Ha figyelmesen nézzük megtaláljuk a nagy háromszög felső oldalánál a Merkur krátert is.
Érdekesség, hogy amikor lerajzolta Hillné a Mars felszínét, akkor már ment a Marsz-1 szonda a Mars felé. A szonda ugynúgy sikertelen volt, mint a Hill térkép értelmezése is. A térkép azt ábrázolja, amit a repülő űrszondának fényképeznie kellett volna. Mindez logikus, ha hiszünk a történetben.
A Hill térkép egy üzenő levél a kozmoszba éppen kilépő embernek.
 

  A tudósok azt állapították meg, hogy a vastag vonalak egy űrhajóból ágaznak ki, és gazdasági utakat jelölnek.  Mert, ugye, amit az üzlettől elvárunk, az legyen is az, mert mi parancsolunk mindenkinek. 
De ezek a vonalak nem gazdasági utakat jelölnek, hanem a -10°, 0°, +10° -os szélességi vonalakat, mint látható a rajzon. Az űrhajó prdig nem űrhajó, hanem a térkép készítését, ételmezését, használatát ábrázolja. Egy  nagyító cső, melybe befutnak a szélességi vonalak és vulkánok képei, majd rávetűlnek egy gömbre. Vagyis a sík térképet egy gömbre kell rávetíteni. 
 
 
Meg kell jegyeznem a tudódok védelmében, hogy igazán nem tanulmányozták a térképet, mivel eleve nem  hisznek benne. Igy tudományos álláspont sem alakulhatott ki. De jónevű csillagászok azért filmeken "bizonyították" a térkép lehetetlenségét.

Nézzük részletesen az egyes pontokat.
 

   
                                   
Az alakzat ösztönöz a pontok azonosítására.  
A Hill térképen a kis és nagy háromszög elszakadt egymástól. Ha ezt helyre toljuk, szinte minden helyreáll. 
Értékelésünket a valós marsi térkép és a Hill térkép összehasonlításával végezzük. 
Nézegesse az előző és a következő képeket. 
Hillnét összezavarta az, hogy a kis és nagy háromszöget külön-külön tanították be, majd a csúcsaival összekapcsolva. Ez  a szakadás érzetét keltette.   
   Hillné a kis háromszög "V" alakját megrajzolta,  de érezte, hogy valami nem stimmel, ezért vonallal kötötte össze, ezzel jelölte, hogy máshova tartozik. 11-10-es összekötő vonal. A 8-as számú Merkúr vulkánt is megtalálhatjuk. 
 
A Hill térkép és korrekciója. 13 pont van a Marson és 13 pont a térképen is.  
A képet -szerencsétlenségünkre - megzavarta a kis háromszög elszakadása a nagytól.
Az eredeti Hill képen a 3-as számú pont egy kis körrel van jelölve. Ez a kis-és nagy háromszög közös pontja. Az Asraeus Mons (Vénusz) vulkán.  Csak ez van körrel jelölven de már láttuk, hogy ez egy kis tátott száj is lehet, mely tekitetet ad a szemekkel. Vagyis a kis háromszöggel.
De ki is értené meg a betanítást, ha a falra helyezett 1,2x0,6 méteres színes potokkal teli térképre mutatna valaki és ezt mondaná neki:
"Ez egy csillagtérkép, és ez itt a Föld (és rámutat egy színes pontra), de ez nem igazi Föld, csak annak szimbóluma, mert ez a Marson található, mint vulkán hegy."
Na most mit jegyezzen meg ? Csillag térkép? Föld? Mars ? Vulkán? Hegy? Mi ez?
És jönnek a további pontok magyarázatai.
Sajnos Hillné azt sem tudta mi a különbség a csillag és a bolygó között.
  
   
 vissza  
 
Ez az a kép, amelyet Hillné látott. A térképészet lényegét mutatja. A vulkánok a térképről rávetítődnek a gömbre és így vélnak gömbi térképpé, egyben mutatja, hogy 360°-os hálózatot kell felhelyezni a gömbre.
 
 
 
Hillné akkor rajzolta le a 13 ponttal a vulkánok alakzatát, amikor az úrszonda éppen elérte a Marsot. 
A nagyfokú hasonlatosság a Mars felszíne és a Hill térkép között kizárja a véletlent, mint magyarázatot. 
 Ha valakinek kérségei támadnának a Hill térkép igazságát illetően, adjunk a kezébe egy üres lapot és kérjük meg rajzoljon rá amit csak akat. Ez a helyzet hasonló Hillné helyzetéhez. Az illető  rajzolhatna bármit. Fákat, virágokat, házat vonalakat, pontokat, köröket, akármit. Most mi is fogjunk egy üres lapot és rajzoljunk rá vonalakat, pontokat, kis házakat.
Csak azt fogadnánk el helyes válasznak, ha a két rajz legalább olyan eredménnyel egyezne, mint a Hill térkép.
De nem fog egyezni.
A Hill térkép és a marsi vulkánok egyező helyzete ugyanolyan valószínűségű mint a mi tesztünk.
Ha Hillné tudta volna, hogy a térkép a Marsi vulkánokat ábrázolja, úgy az első fényképek elkészülte előtt megismertük volna a teljes szerkesztést, és a tudósok már régen elismernék  az idegenek jelenlétét, és üzenetét.
Mint láthattuk a térképen ábrázolt három sugár nem utakat jelöl, hanem a szélességi vonalakat, melyek automatikusan beállnák a megfelelő pozicióba, ha beforgatjuk a nagyító alakú tubust a megfelelő irányba.
Az "antenna" pedig a tájolási Északi irányt mutatja a térképen. Hillné az egyenlítőt is rárajzolta a gömbre. Nem lehet kétség ez a térkép egy gömbre vonatkozik.

Az előző kép magyarázata: 360 fokos hálózatot kell felhelyezni (-10°, 0°, +10° kijelöléssel), ezt a három szélességi vonalat egy vetítő lencsébe kell vezetni, és rávetíteni egy gömbre. A térkép északi iránya kijelölve. Egészen emberszerű gondolkodás.
 

Miután megértetted a rendszer szerkesztését, szerkeszd meg síkban, majd ezt a képet vetítsd rá a gömbre.
 
A térkép hordozhat mélyebb értelmezéseket is, amelyeket még fel kell fedezni.
Mindenesetre a legcélszerűbb tanulmányozási mód, ha veszünk egy 50 cm átmérőjű gömböt és annak 10 fokos méretéből kiindulva síkban elvégezzük a szerkesztést, utána gumilapból kivágjuk a  szerkesztés eredményét, azt ráborítjuk a gömbre. Ekkor megkapjuk az egyenlítőt, -10, 0, +10 fokos vonalakat.  


 
 

És - felüdülésként - néhány sztori a Hill kalandhoz.
1990-ben a TV-ben a "Kozmosz" sorozat egyik részét mintha nekem írták volna. Taglalta egy idegen civilizáció lehetőségét az univerzumban.
A film animációban bemutatta hogyan képzeljük el egy idegen civilizáció küldötteinek érkezését.
A Hill történet jól ismert a világon, mert film készült belőle. De én, soha nem hittem semilyen UFO-ban, bár akkoriban (1990) kezdtem félszemmel rásandítani a témára, és elolvastam néhány könyvet is. Fenntartásaim nem múltak el.
A film azt mutatta ahogyan a Hill házaspár sötét éjjel autózik hazafelé, amikor is egy fényes valami leszállt előttük és elállta az utat. Az idegenek kiszálltak az űrhajóból és feléjük mentek. (Megjegyzem, a film feldolgozás nem követte pontosan Hillné elmondását. Mert, megijedtek, menekültek, de nem tudtak, és úgy vonszolták őket az űrhajóba).
De Hillné elmondta, hogy semmire sem emlékeztek, csak hogy megálltak, és utána mennek tovább. De ez az utazás 2 órával több időbe tellett. Ezalatt a férje cipője viseltes lett és a cipő
orra lekopott lett.
 
Ezután mindketten a kellemetlen emlékek miatt zavartak lettek. Végül úgy határoztak, hogy orvoshoz fordulnak. Később hipnózis alatt az orvosnak elmondták a teljes történetet. Mivel személyes kapcsolatom volt Hillnével, nagyon kérlelt, hogy mondjam el, hogy ezt a hipnózist nem akárki végezte, nem egy magán klinika, vagy kókler, hanem egy állami kórház főorvosa. A hipnózist végző orvos a hipnózis sorozat végére a teljes hitetlenségből hívővé vált.
Az orvos ezt mondta:"nincs választásom, el kell fogadjam. A történet igaz".
Az UFO kaland 1961-ben, a hipnózis 1963-ban történt.

A film a - TV-ben - a Hill térképet is bemutatta.  A nagy háromszög alatt 9 pont van. Ezeket a pontokat sokféle módon összekötötték, hogy bizonyítsák a csillagtérképet, de nem sikerült egy sem. Ekkor már megismertem a nagy háromszöget, de mást nem.
De én a 9 pontból azonnal mást láttam, mint a többiek.
Felismertem azonnal: ez a coprates szakadékvölgy, de tükörképben, vagyis a szakadékvölgy alá kell néznünk majd egykor. Az én megoldásom 100%-ig pontos.

aaa A Coprates szakadékvölgy tükörképben. Mindezt emlékezetből lerajzolni nagy teljesítmény.
A vulkánok szerkesztése és a Coprates szakadékvölgy megadása egymást erősíti.

Ha igaz a Hill történet, akkor igaz hogy UFO-k vannak, és az is igaz, amit a Marson felfedeztem.
De igaz az űrhajó kapitányának létezése is, aki megkérdezte Hillnét mit tud a csillagokról.
Hillné - mint egyszerű háziasszony - semmit sem tudott róla. A kapitány rosszallását fejezte ki.
Ezután nézeteltérés támadt a kapitány és Hillné között.
A kapitány megkérte Hillnét mondja meg a nevét. Hillné azt mondta: "Betty"
Mérges lett a kapitány. Ezután kérte a férje nevét. Hillné válasza:"Barney".
"Nem mondasz igazat, nem az a neve.".  Válaszolt mérgesen a kapitány.
Úgy tünt a betanítás nem sikerül.
Tehát a Betty és a Barney a kapitánynak nem jó név.
Miért nem jó?
Milyen nevet mondhatott volna még Hillné ? Hát persze a Hill nevet. Mást már nem.
De mit jelent angolul a Hill név ? Hegyet !!
Megint egy hihetelen magyarázat következik. Könnyebben jegyzi meg a rajzot, ha saját nevére emlékeztet. A nevére biztosan emlékszik. Tehát olyan értelmet kapcsol a rejtett témához, amelyet biztosan tud és használ. A saját neve és a vulkánhegyek.
A vulkánüzenet a Földnek szól, tehát Földes-nek kell vele foglalkozni. De az első igazi tudós neve, aki érdemben elfogadta a vulkánok rendszerét Crater, vagyis Kráter. Az első kiadás nyomdája és a kiadó neve pedig Kepler. Vajon mindez véletlen-e?
De miért titkolóznak. Miért próbálják elfedni az üzeneteket. Miért nem mondják el éber állapotban?
Mert az ember pszihéje ezt nem tudná elviselni és megőrülne.
De miért így, és ezt üzenik?
Mert az Ő módszereik eltérnek a miénktől. Ők annyi ismeretet halmoznak bele egy -egy üzenet morzsába, amennyit csak lehetséges.
Láthatjuk, hogy a vulkánok helyzetével mennyi mindent elmondtak.
Példaként vegyük mi is a háromszög idomo - ha már annyit foglalkoztunk vele, és mondjuk ki: a háromszögbe tegyünk bele annyi információt amennyit csak lehet.
Kezdjük mindjárt az elején. hova rajzoljuk be a háromszöget ? Milyen színű legyn? Csak vonalak, vagy kitöltve? Mekkora legyen? Milyen oldali legyenek? Hol legyen a papír? Mikor adjuk át a címzettnek? Hol adjuk át? Hány háromszög legye? Hogyan álljanak?
Mennyi lehetőség az információ elhelyezésére. És ez még nem is minden!

Helyezzünk el mi is egy háromszöget, úgy, hogy a mesterséges eredetet mutassa.
- Derékszögű legyen, mert az feltűnő.
- befogóinak aránya 1:1,4142..
- a papíron tetejétől 1 cm-re az oldalától 1,41cm-re tegyük.
- oldalai piros, zöld, kék vonalak. (A látható szinkép szélei és közepe).
- a lapot 1984-ben kell átadni (mert a háromszög területe 0,840)
- a nagy lap aránya is 1:1,4142 (A4-es forma)
stb.
A példa mutatja, hogy milyen gondolkodással lehet információt átadni. Ez az a módszer, amelyet az űrben alkalmaznak. Minden összekombinált. De nem szabad mértékegységek levezetését vagy a földi tudományt alkalmazni és keresni.
Gondoljon most vissza az eddigiekre. A vulkánok csendesen állnak a dermesztő hidegben és eddig nem beszéltek, de most megszólszólaltak. De mennyire más nyelven mondanak el mindent.
Ez a módszer lehetővé teszi, hogy bármelyik ponton észrevesz valamit a megfejtő, azonnal tovább tud lépni valamelyik irányba és felgöngyölítheti a teljes üzenetet. A sokoldalúság adja az űzenet stabilitását is. Nem lehet pl. a szerkesztésből elvenni, vagy hozzáadni. A rendszer önzáró.
Talán mostmár érthető miért kellett a Hill (hegy) üzenetet egy Hill által kézbeíttetni.)
 
 

     A Hill név szintén az üzenet része, ezért informácó hordozó.
 
Nézzük hogyan is működött ez ?
A keresztnév nem volt jó. Miért is? Mert nem hangzott el a Hill(hegy szó). Mert az üzenet vulkáni hegyekbe van kódolva.
 Ha nem tudom a teljes üzenetet megfejteni és nem akad tudományos sgítség, nem lehet száleskörűen megismertetni az emberekkel, akkor az emberiség még nem érett a befogadására.
Az 1985-ben készült  TV filmben szegény Betty Hill  siránkozik, hogy nem tudja mi is történhetett vele? Mer azóta ez határozza meg az életét. Sajnos senkinek sem hisz már annyi valőtlan "megfejtést" zúdítottak rá.

Ha ezt a merész gondolatmenetet nem tudja elfogadni, akkor vegye csupán egy feltételezésnek.
 
De térjünk vissza a Hill térképhez.

A parancsnok rámutatott egy 1 méterszer 0.6 méteres holografikus térképre. amely a falon lógott. A feelszínéné kiemelkedések voltak. A parancsnok elkezdte magyarázni a kép pontjait. De Hillné semmit nem éertett belőle.
Végül a parancsnok visszakérdezte: "Melyik a Föld?"
Hillné nem tudta.Ekkor vált mérgessé a parancsnok.
Hillné visszakérdezett:"Hol van a ti napotok?".
De a parancsnok visszakérdezett:"És hol van a tiétek?".
Hillné nem tudta.
Úgy tűnt a betanítás sikertelen volt.
Az üzenetküldők fejlettsége évmillókkal idősebb nálunk. Szemmel láthatóan "leereszkedtek" a mi szintünkre, de nekünk ez is sok.
Üzenetük, és a közlésük módja nem ellenséges. Hatalmas technikai erők birtokában sem akarnak lerombolni semmit. Nem hasonlítható a mi agresszivitásunkhoz.
Csak az üzenetet akarták átadni, inkognitóban, barátsággal.  
A harc, a lelövöldözés tiltott dolog az űrben. Az üzenetben ez is benne van. Az űrviselkedés játékszabályait be kell tartanunk.
A parancsnok azt mondta hillné emlékezete szerint:"A sötét vonslak szabályos gazdasági utak, aa szaggatott vonalak különböző űr expedíciók.
Hillné a nagy és kis háromszöget egymástól elszakítva rajzolta meg. Ezt a kis tévedést meg kell bocsátani, hiszen 20 hipnózis után tudta csak elővarázsolni és lerajzolni a pontokat, vonalakat.
Valaki azt is mondhatná, hogy ha át ajarták adni az üznetet, akkor miért tiltották le az a történésekre való emlékezést?
Nagyon egyszerű.
Bontsuk kétfelé. Az egyik az átadás körülményeire emlékezés, a másik az üzenetre emlékezés.
Azt akarták, hogy a körülmények megrázó voltára ne emlékezzenek, de az üzenetre a nevük révén(Hill) emlékezzenek. A modern pszichológia viszont mindkettőt felderítette. Ha Hillné egy csillagász lett volna, minden másként alakulhatott volna.
A betanítás több részletben történt. Először a nagy háromszög, majs a kis háromszög külön-külön, majd egybe rajzolva. Ezért szakadt szét a két háromszög és zavarodott meg a többi pont is. De a nagy háromszög, mint a mondanivaló főrésze, tökéletes lett.
Térjünk visza a hill térképre.
 

 
                 A Copretas szakadékvölgyet láthatjuk a nagy háromszöalatt, de tükörképben.

Tudjuk, hogy a csillagászok minden erölködése, hogy az égre ilesszék a rendszert, nem sikerült. Most csodálkozva láthatjuk, hogy a rajz tökéletesen ábrázolja a szakadékvölgy fő gerincének futását. A tükörkép azt jelentheti, hogy a Mars talaja alá kell néznünk. Valami érdekes ott van. Együtt szemlélve az egész rendszert a vulkán szerkesztéssel és a Coprates völggyel együtt, megállapíthatjuk, hogy szinte biztos, hogy egy idegen intelligencia üzenetével állunk szemben. A Coprates szakadékvölgy a legnagyobb, amit eddig a bolygókon megismertünk. Az USA két tengerpartját összeköthetné olyan hosszú. 1.2 km mély sziklás szakadék.
Van ennek a szakadékvölgynek további megmagyarázhatatlan tulajdonsága. Nincs benne semmi. Mintha kitakarította volna egy komikus seprű. Pedig kellene lennie ott óriási mennyiségű törmeléknek. Ha a szél takarította volna ki, akkor az óriási anyag mennyiségnek a felszínen láthatónak kellene lennie.
Vajon mit akar elmondani nekünk a szakadékvölgy? Nem tudjuk. Az üzenete a talaj alatt folytatódik.
Mindez a Marson van! Lehetelen, hogy véletlen legyen.
 
   And we have found all this on Mars ! It is from there that we have brought back the theory. It is impossible that all this be merely concidental!
 

                                                                     Return to menu 
 
 
 All rigths by Attila Foldes
foldesa@digikabel.hu